ZSP Radlin

„młody DESIGNER 2016”
10 czerwca 2016 r. zakończył się konkurs dla gimnazjalistów organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie. Konkurs o nazwie „młody DESIGNER 2016” skierowany był do pasjonatów motoryzacji, którzy już w niedługim czasie wybiorą szkołę, w której będą zdobywali podstawy wiedzy zawodowej.Okazję do wyrażenia swoich artystycznych odczuć oraz zamiłowania do techniki wykorzystało wielu młodych konstruktorów i artystów powiatu wodzisławskiego .
Zainteresowanie konkursem było ogromne. Napłynęło ponad 50 ciekawych prac wykonanych zgodnie z wytycznymi regulaminu. Jury konkursu postanowiło przyznać oprócz miejsc na „pudle” również wyróżnienia.
Konkurs wygrali gimnazjaliści z Gołkowic, którzy zajęli czołowe miejsca.

Organizatorem konkursu była Pani Agnieszka Bandura.
altaltaltalt

Akcja krwiodawstwa w naszej szkole !!!
Twoja krew może być szansą na nowe życie. Otwórz serce i oddaj krew 14 czerwca w naszej szkole. Zapraszamy uczniów pełnoletnich, członków rodzin i znajomych do zaangażowania się w tę szlachetną inicjatywę. Akcja będzie odbywać się w godzinach od 9 00 do 11 30.

Spotkanie z doradcą zawodowym.
altW dniu 17 maja odbyło się w ZSP w Radlinie spotkanie z doradcą zawodowym ze Szkolnego Ośrodka Karier.87 uczniów 3 klas  Zasadniczej Szkoły Zawodowej mogło dowiedzieć się, jak zaplanować dalszą drogę kształcenia,  jak odnaleźć się na rynku pracy po ukończeniu szkoły, jak opracować CV lub list motywacyjny, jakie formy wsparcia może uzyskać absolwent poszukujący pracy. Uczniowie zadawali także pytania związane z możliwością podjęcia pracy za granicą oraz, które firmy z naszego regionu zainteresowane są zatrudnianiem pracowników z kwalifikacjami jakie posiadają nasi absolwenci.  Kolejne spotkanie zaplanowano na 2 czerwca.

Wizyta Studyjna Michael

altaltW dniu 13 maja uczniowie Gimnazjum nr 1 w Radlinie odbyli zorganizowaną przez ZSP w Radlinie  wizytę studyjną w firmie MICHAEL z Rydułtów. Gimnazjaliści zapoznali się z możliwością kształcenia się w tej firmie w zawodach: mechanik monter maszyn i urządzeń, ślusarz oraz operator obrabiarek skrawających.  Wizyta obejmowała zapoznanie się z profilem produkcji firmy, wyposażeniem przedsiębiorstwa. Uczniowie mogli porozmawiać bezpośrednio z uczniami - pracownikami młodocianymi ze starszych klas szkoły zawodowej. Wizyty takie organizowane są cyklicznie od kilku lat.

Młody designer 2016 (Regulamin i karta głoszeniowa - kliknij obrazek)
alt

Wizyty studyjne
altW dniach 27 i 28 kwietnia 2016 odbyły się po raz kolejny wizyty studyjne w firmie Tenneco w Rybniku. Tym razem przeszło 100 gimnazjalistów  miało możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem zakładu, procesem produkcji, organizacją kształcenia praktycznego w systemie dualnym. W firmie Tenneco istnieje możliwość nabywania praktycznych umiejętności w zawodach: mechanik - monter maszyn i urządzeń, monter mechatronik czy ślusarz. Wyjazdy zostały zorganizowane przez ZSP w Radlinie. Kolejna wizyta odbędzie się 10 maja.

Z oferty skorzystali uczniowie z następujących szkól:
Gimnazjum nr 3 w Wodzisławiu Śląskim
Gimnazjum w Marklowicach
Gimnazjum Sportowe z Radlina
Gimnazjum w Skrzyszowie
Gimnazjum z Wodzisławia - Wilchw
Gimnazjum z Turzy
Gimnazjum w Gorzycach
Gimnazjum w Rogowie
Gimnazjum nr 2 w Rydułtowach
a 10 maja udział zgłosili uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach oraz nr 2 w Wodzisławiu Śląskim.
W poprzednich wizytach w październiku 2015 wzięli udział gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 w Radlinie.

Turniej Tenisa Stołowego
altW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. W turnieju wzięły udział reprezentacje Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śl., Gimnazjum nr 1 w Radlinie, Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl., Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Sl. oraz gospodarz imprezy, drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie.
altaltalt

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym okazał się uczeń wodzisławskiego Gimnazjum nr 2 Krzysztof Marciniec. Najlepszym zespołem została reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl. w składzie: Marcin Machaczek, Patryk Lubszczyk, Adam Polak.
alt
Gospodarz imprezy zaprasza na kolejną, już piątą edycję turnieju, która odbędzie się w roku 2017.

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 37