ZSP Radlin

Spotkanie z doradcą zawodowym.
altW dniu 17 maja odbyło się w ZSP w Radlinie spotkanie z doradcą zawodowym ze Szkolnego Ośrodka Karier.87 uczniów 3 klas  Zasadniczej Szkoły Zawodowej mogło dowiedzieć się, jak zaplanować dalszą drogę kształcenia,  jak odnaleźć się na rynku pracy po ukończeniu szkoły, jak opracować CV lub list motywacyjny, jakie formy wsparcia może uzyskać absolwent poszukujący pracy. Uczniowie zadawali także pytania związane z możliwością podjęcia pracy za granicą oraz, które firmy z naszego regionu zainteresowane są zatrudnianiem pracowników z kwalifikacjami jakie posiadają nasi absolwenci.  Kolejne spotkanie zaplanowano na 2 czerwca.

Wizyta Studyjna Michael

altaltW dniu 13 maja uczniowie Gimnazjum nr 1 w Radlinie odbyli zorganizowaną przez ZSP w Radlinie  wizytę studyjną w firmie MICHAEL z Rydułtów. Gimnazjaliści zapoznali się z możliwością kształcenia się w tej firmie w zawodach: mechanik monter maszyn i urządzeń, ślusarz oraz operator obrabiarek skrawających.  Wizyta obejmowała zapoznanie się z profilem produkcji firmy, wyposażeniem przedsiębiorstwa. Uczniowie mogli porozmawiać bezpośrednio z uczniami - pracownikami młodocianymi ze starszych klas szkoły zawodowej. Wizyty takie organizowane są cyklicznie od kilku lat.

Młody designer 2016 (Regulamin i karta głoszeniowa - kliknij obrazek)

Wizyty studyjne
altW dniach 27 i 28 kwietnia 2016 odbyły się po raz kolejny wizyty studyjne w firmie Tenneco w Rybniku. Tym razem przeszło 100 gimnazjalistów  miało możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem zakładu, procesem produkcji, organizacją kształcenia praktycznego w systemie dualnym. W firmie Tenneco istnieje możliwość nabywania praktycznych umiejętności w zawodach: mechanik - monter maszyn i urządzeń, monter mechatronik czy ślusarz. Wyjazdy zostały zorganizowane przez ZSP w Radlinie. Kolejna wizyta odbędzie się 10 maja.

Z oferty skorzystali uczniowie z następujących szkól:
Gimnazjum nr 3 w Wodzisławiu Śląskim
Gimnazjum w Marklowicach
Gimnazjum Sportowe z Radlina
Gimnazjum w Skrzyszowie
Gimnazjum z Wodzisławia - Wilchw
Gimnazjum z Turzy
Gimnazjum w Gorzycach
Gimnazjum w Rogowie
Gimnazjum nr 2 w Rydułtowach
a 10 maja udział zgłosili uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach oraz nr 2 w Wodzisławiu Śląskim.
W poprzednich wizytach w październiku 2015 wzięli udział gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 w Radlinie.

Turniej Tenisa Stołowego
altW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. W turnieju wzięły udział reprezentacje Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śl., Gimnazjum nr 1 w Radlinie, Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl., Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Sl. oraz gospodarz imprezy, drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie.
altaltalt

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym okazał się uczeń wodzisławskiego Gimnazjum nr 2 Krzysztof Marciniec. Najlepszym zespołem została reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl. w składzie: Marcin Machaczek, Patryk Lubszczyk, Adam Polak.
alt
Gospodarz imprezy zaprasza na kolejną, już piątą edycję turnieju, która odbędzie się w roku 2017.

IX Edycja Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych
W dniu 07.04,2016 r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IX Edycji Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w badmintonie dziewcząt i chłopców - zajmując V miejsce w klasyfikacji generalnej.
Reprezentacja w składzie:

Roczkowski Adrian III E - V miejsce indywidualnie
Świerczek Arkadiusz III D

opiekun: Jarosław Lyko

XV Edycja Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców
altW dniu 21.03.2016r. na hali sportowej MOSiR w Radlinie została  rozegrana jubileuszowa XV Edycja Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego i Burmistrza Miasta Radlin.

alt
Wcześniejsze eliminacje przeprowadzone w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie wyłoniły cztery finałowe zespoły tj.:

Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie.
Liceum Ogólnokształcące  im. Noblistów Polskich w Rydułtowach
Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.
altTegorocznym zwycięzcą turnieju zostało  LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach, które w meczu finałowym pokonało ZST z Wodzisławia Śląskiego.
III miejsce w turnieju po wyrównanej walce zajął ZSZ z Wodzisławia Śląskiego pokonując gospodarzy turnieju ZSP im. Sejmu Śląskiego w Radlinie.

Organizowany od lat turniej jest najdłuższą odbywającą się cyklicznie imprezą siatkarską dla chłopców szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego, w której młodzież się integruje i prezentuje własne umiejętności, propagując aktywność fizyczną.

altWszyscy finaliści z rąk dyrektora ZSP w Radlinie pana Jarosława Rudola  otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, wręczono również statuetki wraz z dyplomami dla najlepszych zawodników z poszczególnych finałowych drużyn, w tym MVP turnieju, którym został uczeń   LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach Rutkowski Piotr.

Sędzią rozgrywek był jak corocznie pan Wojciech Jendraś.
alt

Organizatorzy: Wiaderna Alina,  Lyko Jarosław, Koczy Bernadetta, Dylich Tomasz.

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 37