ZSP Radlin

ZSP Radlin
Spotkanie rodziców
Zapraszamy rodziców na spotkanie w dniu 26 listopada 2015. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00
 
Zbiórka na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży
altW dniu 1 listopada 2015 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła po raz kolejny w zbiórce na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Na cmentarzu w Biertułtowach kwestowało dziesięciu uczniów klas szkoły zawodowej.  Zebrane pieniądze zasilą bieżącą działalność terapeutyczną wodzisławskiego ośrodka. Za liczne datki dziękujemy mieszkańcom Radlina i okolic. Serdecznie podziękowania należą się także wolontariuszom naszej szkoły: M. Oślizło, M Romuzga, K. Stelmaszek, M. Maciejewski, J. Durczok, Ł. Szeliga, D. Bugla, Ł. Kozicki, Ł. Rangol, R. Suffner.

 
45 Rajd po Ziemi Gołężyców
altW sobotę 3 października 2015 r. odbył się kolejny - bo już 45 Rajd Rowerowy po Ziemi Gołężyców.
Piękna pogoda sprzyjała uczestnikom zarówno w czasie jazdy na rowerze jak i podczas odpoczynku. Uczestnicy pokonali 40 kilometrową trasę szlakiem Gołężyców.

Nie zabrakło również reprezentacji naszej szkoły, uczniowie klasy IIa Janek Janoszek oraz Jarosław Herman razem z nauczycielem Tomaszem Dylichem byli tam i dobrze się bawili.
 
Rozpoczęcie roku szkolnego
 
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września o godzinie 9:00 - wszystkie klasy
O godzinie 8:00 jest możliwość uczestniczenia we Mszy Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w kościele parafialnym w Biertułtowach.
 
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015.
alt26 czerwca 2015 roku pożegnaliśmy naszych absolwentów. W tym roku szkołę ukończyło 106 uczniów w trzech zawodach: mechanik - monter maszyn i urządzeń, elektryk i górnik eksploatacji podziemnej. Uroczysta akademia odbyła się z udziałem wszystkich absolwentów, nauczycieli i zaproszonych gości. Zostały wręczone wyróżnienia i nagrody a uczniowie poszczególnych klas przygotowali wspomnieniowe prezentacje. Po akademii odbyły się spotkania w klasach.  Życzymy wszystkim dużo szczęścia w dorosłym życiu.
altaltWcześniej młodzież miała możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w miejscowym kościele z okazji zakończenia roku szkolnego a uczniowie młodszych klas odebrali świadectwa promocyjne do następnej klasy. Udanych wakacji !!!
 
Wymiana polsko-niemiecka
altW dniach oaltd 6 do 13 czerwca br.  gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Genthin  w ramach wymiany polsko-niemieckiej. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ przypada na niego dziesięciolecie współpracy ze szkołą w Niemczech. W wymianie brało udział 15 uczniów z Niemiec i 21 uczniów z Polski z ZSP im. Sejmu Śl. w Radlinie oraz Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza w Radlinie. W pierwszym dniu, po lekkim opóźnieniu, przyjechali niemieccy uczniowie, którzy zostali powitani przez dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów ZSP w Radlinie. Młodzież zwiedziła budynek szkoły, następnie wyruszyła w dalszą podróż do Wieliczki, gdzie powitało ich piękne słońce, które towarzyszyło już do ostatnich dni pobytu.
Dzięki wymianie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w bogato zaplanowanym programie, gdyż celem wyjazdu, oprócz integracji, było również poznanie historii Polski poprzez zwiedzanie Krakowa. Młodzież podziwiała Zamek Królewski na Wawelu, Kościół Mariacki, Rynek, Sukiennice, Ratusz, Barbakan, Bramę Floriańską, muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, Podziemia Rynku, Synagogę i cmentarz żydowski na Kazimierzu. Uczniowie udali się również do Muzeum  Auschwitz - Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Młodzież brała udział w zajęciach warsztatowych (nauka tańców żydowskich) oraz sportowych (bilard, kręgle, minigolf). Dzięki różnorodnym zajęciom uczniowie mogli się lepiej poznać, przełamać bariery, obalić stereotypy oraz nawiązać nowe kontakty i przyjaźnie.
Wyjazd został dofinansowany przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży, uzyskał także wsparcie Miasta Radlin.
Za rok planowane jest spotkanie młodzieży w Dreźnie.
altalt
 
 
Krwiodawstwo
Dziękujemy za udział w Akcji Krwiodawstwa - 51 osób oddało krew, a 56 chciało. Mamy 22,3 litry krwi!!!!
altalt
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 34
orzel_3.gif

Firmy współpracujące

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Imieniny

   Dzisiaj jest: 25 Listopad 2015  
    Imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens
Banner

Odwiedzających

We have 3 guests online