ZSP Radlin

ZSP Radlin
Uczenie się przez całe życie - Comenius
altPiąte, ostatnie już spotkanie robocze projektu "Uczenie się przez całe życie- Comenius", realizowanego w ZSP im. Sejmu Śl. odbyło się w Bułgarii.  W dniach 13- 17 kwietnia b.r. grupa partnerów gościła w  zespole szkół im. Cyryla i Metodego w miejscowości Nova Mahala. Przypomnijmy, że grupę stanowią szkoły z Neapolu, tureckiej miejscowości Konya, portugalskiego Barreiro, Novej Mahali oraz oczywiście Radlina.

altPodczas spotkań roboczych uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali przede wszystkim efekty swojej współpracy. Odbyła się więc prezentacja obrazów karykaturujących nieodpowiedzialne zachowania turystów,  słowniczka poświęconego zagadnieniom związanym z turystyką odpowiedzialną, książki przygodowej, a grupy partnerów z Portugalii i Turcji zaprezentowały piosenkę o wspomnianej tematyce.Podczas wizyty goście poznali również realia pracy w szkole bułgarskiej i mieli okazję do porównania ich ze szkolnictwem w swoich krajach.

altGospodarze ze szkoły bułgarskiej przygotowali także bogaty program wycieczek w teren, który obejmował min. wyjazdy w góry Rodopy, oraz do miast takich jak Plovdiv, Bansko, czy Smolyan. Na każdym kroku goście spotykali się z bardzo serdecznym przyjęciem, a uczniowie niezwykle miło wspominają pobyt w rodzinach goszczących.
 
Dziesięciolecie współpracy
Wzajemne poznanie warunkiem dobrego sąsiedztwa – dziesięciolecie współpracy  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie i Gimnazjum im. Bismarcka w Genthin
altW bieżącym roku obchodzimy dziesięciolecie współpracy ze szkołą partnerską w Niemczech.  Wszystko zaczęło się w październiku 2005 roku, kiedy to na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie Jarosława Rudol przyjechali z wizytą przedstawiciele Gimnazjum im. Bismarcka w Genthin. Podczas tego spotkania omówione zostały zasady współpracy oraz organizacji wymiany młodzieży między naszymi szkołami. Ustalono też termin pierwszego wyjazdu uczniów, który odbył się w marcu 2007 roku do Dusznik Zdroju. Pierwsze spotkanie młodzieży miało miejsce  w połowie odległości pomiędzy naszymi miastami. Dodatkowym atrybutem tego miejsca była możliwość uprawiania narciarstwa, które było szczególną atrakcją dla niemieckiej młodzieży zamieszkującej miejscowość na obszarze całkowicie nizinnym. Wyjazd był na tyle udany, że od razu zaplanowano kolejny. Od tamtej pory młodzież obu szkół spotykała się regularnie biorąc udział w wymianie na terenie Polski i Niemiec. Spotkania odbywały się w Krakowie, Wieliczce, Skale koło Ojcowa,  Oświęcimiu, Berlinie, Dreźnie, Genthin, Magdeburgu, Pirnie. W  sumie w 9 wyjazdach wzięło udział 412 osób. Kolejne jubileuszowe spotkanie zaplanowane jest na czerwiec bieżącego roku. Głównym celem wymiany jest integracja kulturowa młodzieży, wzbudzenie postaw przyjaźni, zwiększenie motywacji do nauki języków obcych, rozwijanie empatii i tolerancji, przezwyciężanie uprzedzeń, poszerzenie horyzontów myślowych uczniów oraz rozwój ich osobowości. Ponadto czas na zwiedzanie, zajęcia sportowo - rekreacyjne oraz program kulturalny. Każda wymiana międzynarodowa umożliwia zdobywanie nowych doświadczeń. W kolejnych latach poszerzono grono uczestników o uczniów z Gimnazjum nr 1  im. Adama Mickiewicza w Radlinie.
 
altNasze wieloletnie wymiany uczniowskie odbywają się przy wsparciu finansowym Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, rodziców uczniów uczestniczących w wyjazdach, Urzędu Miasta Radlin, Powiatu Wodzisławskiego oraz naszej szkoły.altPartnerstwo obu szkół zaowocowało współpracą  miast Radlina i Genthin. Uroczyste podpisanie  umowy o partnerstwie  nastąpiło 7 kwietnia 2009 roku przez Panią Burmistrz Barbarę Magiera oraz Wolfganga Bernicke Burmistrza Miasta Genthin.

 
Młodzież Zapobiega Pożarom
alt
Uczeń naszej szkoły Błażej Kisiel zajął II miejsce na szczeblu powiatowym w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej pt. Młodzież Zapobiega Pożarom
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Nasi piłkarze Wicemistrzami Powiatu w piłce nożnej
14 kwietnia 2015 na boisku Powiatowego Centrum Sport odbyły się finały rozgrywek piłkarskich szkół Ponadgimnazjalnych.
Naszą szkołę reprezentowali: Szkatuła Kamil, Szkatuła Karol, Szarowski Mateusz, Pruszowski Karol, Mandera Łukasz, Gałecki Szymon, Funk Patryk, Drózd Bartosz, Dembowski Kamil, Ciepły Remigiusz.
Piłkarze rozegrali bardzo dobry turniej zajmując ostatecznie drugie miejsce. 
 
Porozumienie o współpracy

ZSP – Punkt Pośrednictwa Pracy OHP

Nasza szkoła podpisała porozumienie z mieszczącym się w Radlinie Punktem Pośrednictwa Pracy OHP.

Przedmiotem porozumienia jest realizacja spotkań informacyjno – promocyjnych, warsztatów tematycznych, realizacja zajęć z preorientacji zawodowej, organizowanie kiermaszu ofert pracy.

Obustronne działania na rzecz naszej młodzieży mają na celu również wprowadzenie w zagadnienia rynku pracy oraz aktywizację zawodową uczniów , przynoszącą korzyści w postaci podjęcia  zatrudnienia.

 
SPOTKANIE ZE SPECJALISTAMI ZAJMUJĄCYMI SIĘ DORADZTWEM ZAWODOWYM.
Dnia 20.03.2015 oraz dnia 24.03.2015 roku klasy IIIA, IIIE oraz IIIB odbyły zajęcia z panią Anetą Wojcieszczak z Biura Pośrednictwa Pracy z Radlina oraz z panią Agnieszką Oślizło – Miller z Młodzieżowego Centrum Kariery z Pszowa.
Panie przeprowadziły zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego.
Po krótkim wprowadzeniu Panie omówiły zasady funkcjonowania OHP, wspomniały o tym, że Ośrodek Szkoleniowy zajmuje się młodzieżą do 25 roku życia oraz, że punkt szkoleniowy znajduje się również w Pszowie, a wszystkie kursy i szkolenia organizowane przez ośrodek są bezpłatne.
Po udzieleniu tych informacji Panie rozdały ankiety, w których uczniowie wpisywali rodzaje kursów, którymi są zainteresowani. Powyższe ankiety pozwalają zarejestrować zainteresowaną młodzież w Punkcie Pośrednictwa Pracy Ośrodka Szkolenia Zawodowego.
Na zakończenie Panie prowadzące zajęcia zaproponowały uczniom ćwiczenia dotyczące podejścia do przyszłej kariery zawodowej oraz metod aktywnego poszukiwania pracy, rozdały również uczniom stosowne ulotki.
W najbliższym czasie podobne zajęcia obejmą jeszcze klasę IIIC oraz IIID.
Uczniowie wykazali duże zainteresowanie zaproponowanymi kursami oraz możliwością zatrudnienia się zarówno w systemie dorywczym, jak i na stałe, po zakończeniu szkoły.
Życzymy powodzenia !!!
 
Piłka Siatkowa chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych
altXIV Edycja Turnieju o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego i Burmistrza Miasta Radlin w Piłce Siatkowej chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.
W dniu 24 marca w MOSiR w Radlinie odbyły się finałowe zmagania 4 zespołów reprezentujących ZST Wodzisław Śląski, ZSZ Wodzisław Śląski, LO Rydułtowy i gospodarzy zawodów ZSP Radlin. Zwycięzcą turnieju został broniący tytułu ZSZ w Wodzisławiu Śląskim. Kolejne miejsca zajęli : ZST, LO i  ZSP. Organizowany od lat turniej jest prawdopodobnie najdłuższą odbywającą się cyklicznie imprezą sportową dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego. Uroczystego rozpoczęcia turnieju dokonała Pani Burmistrz Miasta Radlin Barbara Magiera. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim reprezentował członek Zarządu Powiatu Pan Dawid Topol.
Gratulujemy i zapraszamy na jubileuszową XV edycję w 2016 roku.
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 32
orzel_3.gif

Nasza szkoła jest objęta porozumieniem z Cechem Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim

Banner

Rekrutacja

Imieniny

   Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2015  
    Imieniny obchodzą: Marzeny, Marii, Klaudiusza

Stronę odwiedziło:

Odwiedzających

We have 2 guests online