ZSP Radlin

ZSP Radlin
Obchody Dnia Pamięci o Holokauście
W dniu 27 stycznia w Zespole Szkół Ponagimnazjalnych w Radlinie obchodziliśmy 70 rocznicę wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego w Auschwitz. Uczniowie naszej szkoły przygotowali wstrząsającą prezentację oraz wystawę zdjęć, którą obejrzała cała społeczność szkolna. W rozbudowanej audycji uczniowie podkreślili, iż historia ludobójstwa, którego dopuszczono się  w czasie II wojny światowej nie należy jedynie do przeszłości.
To historia żywa, która dotyczy nas wszystkich, niezależnie od pochodzenia, kultury czy religii.
altalt

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
altUczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXIII edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 9 uczniów przyłączyło się do sztabu w Radlinie i łącznie zebrali 1373,46 złotych. Dziękujemy: Łukaszowi, Robertowi z 2a, Mateuszowi, Michałowi z 3d, Jarkowi, Mateuszowi i Krzyśkowi z 2d, Sebastianowi, Pawłowi z 3c. Najwięcej zebrał Jarek Durczok z 2d!!!
Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za przyłączenie się do akcji.
 
FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI
Paczka trafiła do naszej rodziny!!!

alt

RAZEM ZEBRALIŚMY 2087 ZŁ. KOSZT PACZKI OK. 4000 ZŁ

Wszystkim osobą biorącym udział w tej akcji chcę bardzo podziękować za każdy dar złożony prosto z serca.
Za dar:
- finansowy
- rzeczowy
- zaangażowania się w  zbiórkę pieniążków
- zaangażowanie rodziny, znajomych

Za dar:
- poświęcenia swojego wolnego czasu na zakup potrzebnych rzeczy
- poświęcenia swojego wolnego czasu w pakowanie paczek
- zbierania pudełek do pakowania
- Przeniesienia i przewiezienia paczek
 
Wizyty gimnazjalistów w firmach Ziemi Rybnicko – Wodzisławskiej
altW listopadzie i grudniu 2014 roku  180 gimnazjalistów wzięło udział w wizytach studyjnych w firmach: Tenneco w Rybniku, Zakładach Mięsnych Berger w Rydułtowach oraz POL-EKO w Wodzisławiu Śląskim. Wycieczki zorganizowano w ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie z Cechem Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim.W programie wizyt wzięli udział uczniowie z:
1.Gimnazjum im Adama Mickiewicza w Radlinie
2.Gimnazjum Sportowe z Radlina
3.Gimnazjum z Marklowic
4.Gimnazjum nr 1 i 2 z Rydułtów
5.Gimnazjum nr 2,3,4 z Wodzisławia Śląskiego
6.Gimnazjum w Pszowie
Wizyta przebiegała według następującego schematu:
• prezentacja dorobku odwiedzanej firmy ze wskazaniem zawodów, w których kształcenie może odbywać się w systemie dualnym,
• zwiedzanie firmy, rozmowy z doświadczonymi pracownikami, promującymi ścieżkę awansu zawodowego od fachowca kształconego w szkole zawodowej,
• prezentacja pt.„ Kształcenie dualne” oraz odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów,
• przeprowadzenie ankiety dot. wyboru przez uczniów przyszłej drogi kształcenia
altUczniowie w czasie jednej wycieczki zwiedzali dwie firmy. Szkoła w Radlinie zapewniła autokar, który przywoził uczniów ze szkół do poszczególnych firm. Gimnazjaliści z klas III już za kilka miesięcy podejmować będą decyzję wyboru dalszej drogi kształcenia. Wycieczka miała na celu przybliżyć i zachęcić uczniów do wyboru ścieżki rozwoju rozpoczynającej się w szkole zawodowej od zdobycia fachowego wykształcenia, a przede wszystkim nabycia odpowiednich kwalifikacji w oparciu o kształcenie w nowoczesnych wzorcowych firmach z dużym potencjałem rozwoju. Promocja kształcenia dualnego konieczna stała się z uwagi na niedopasowanie systemu szkolnictwa do potrzeb rynku pracy. Wskazuje na to także projekt prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach pod nazwą „Dualna Klasa”. Projekt przewiduje upowszechnienie kształcenia zawodowego w partnerstwie z pracodawcami i dostosowaniem szkolnictwa do potrzeb lokalnego rynku pracy. Wsparcie finansowe projektu ma być zapewnione ze  środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Pracy oraz budżetu województwa śląskiego.
Przewiduje się kontynuację działań na rzecz dalszej promocji kształcenia dualnego, poprzez organizowanie spotkań gimnazjalistów ich rodziców z przedsiębiorstwami.
W ramach wizyt zaprezentowano możliwość kształcenia młodocianych pracowników w ramach kilku zawodów powiązanych z następującymi pracodawcami:
alt
 
Cantemus
altW tym roku nauczyciele języków obcych w ZSP im. Sejmu zorganizowali już siódmą edycję konkursu „Cantemus’, którego ideą jest popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew oraz zachęcenie młodzieży do rozwijania swoich talentów wokalnych.
Uczestniczy zaprezentowali swoje aranżacje znanych utworów w języku angielskim i niemieckim. Na uwagę zasługuje fakt, iż w konkursie pojawiła się piosenka autorska. Był to utwór : „Hap” w wykonaniu Dominiki Wolny i Łukasz Skotarka.
Laureatem konkursu została reprezentantka Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego Kinga Magoń, która wykonała utwór „Something’s gotta hold on me”. Drugie miejsce zajęła para Łukasz Skotarek i Dominika Wolny z I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich z Wodzisławia za zaśpiewanie oraz własny akompaniament do wspomnianego już wyżej utworu „Hap”. Na trzecim miejscu uplasował się duet Dominika Matuszczyk i Edyta Kałuża z tej samej szkoły. Zostały one nagrodzone za utwór „Scarlet”.
Konkurs odbył się dzięki wsparciu rzeczowemu oraz finansowemu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. oraz Urzędu Miasta Radlina. Organizatorzy dziękują również właścicielom cukierni „Muszer” z Radlina oraz „Janosz” i biuru Podróży „Medtur” z Wodzisławia jak również menadżerowi sklepu „Lewiatan” w Radlinie za wsparcie finansowe.altalt
 
Porozumienie
Nasza szkoła jest objęta porozumieniem z Cechem Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim
 
Alkogogle w szkole
altW dniu 10 listopada uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia
właściwości tzw. alko gogli w praktyce.
W tym dniu właściciel Szkoły Nauki Jazdy „Szary” wystąpił przed
uczniami z wykładem połączonym z prezentacją nt. zachowań
kierowców na drodze pod wpływem alkoholu.
Następnie uczniowie mieli możliwość sprawdzenia
jak wygląda rzeczywistość nietrzeźwej osoby kierującej pojazdem 
czyli zniekształcenie obrazu, spowolnienie czasu reakcji, problemy z oceną odległości.
Prezentacja była bardzo pouczająca i uświadomiła obecnym jakie zagrożenie stanowi jazda
po spożyciu alkoholu.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 30
orzel_3.gif

Nasza szkoła jest objęta porozumieniem z Cechem Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim

Banner

Imieniny

   Dzisiaj jest: 30 Styczeń 2015  
    Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Stronę odwiedziło:

Odwiedzających

We have 2 guests online