ZSP Radlin

Szkolny turniej tenisa stołowego
altW dniu 15.10.2014 r.  odbył się szkolny turniej tenisa stołowego o
„Puchar Dyrektora Szkoły",w którym uczestniczyli następujący uczniowie:
Pieczka Adam IIa, Komarek Łukasz IIIe, Szołtys Mateusz IIIa,
Piekarski Dominik IId,Alberciok Bartosz IIc,
Kołek Paweł IIIe, Jabłonka Przemysław Ib, Reclik Przemysław IIc,
Siwczyk Dawid IIc, Herman Jarosław Ia, Zakowicz Sławomir IId

altMistrzem  szkolnego turnieju został Komarek Łukasz – III e.
II miejsce – Kołek Paweł III e
III miejsce – Pieczka Adam II a
                                                                                                                                                                                            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne rozgrywki.

Szkolna Liga Lekkoatletyczna chłopców
Dnia 23.IX.2014r w Zespole Szkół Technicznych odbyła się „Szkolna Liga Lekkoatletyczna chłopców” szkół ponadgimnazjalnych powiatu Wodzisławskiego na szczeblu powiatowym . Nasza szkoła w klasyfikacji generalnej zajęła   II MIEJSCE i dostała się do zawodów rejonowych.

altDnia 26.IX.2014r w Zespole Szkół nr1 w Jastrzębiu Zdrój odbyły się zawody rejonowe  „Szkolna Liga Lekkoatletyczna chłopców” . Nasza szkoła zajęła III MIEJSCE .

Lekkoatleci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych:
1.Olchawa Konrad IIIe                                          15.Engler Michał I b
2.Buczkowski Seweryn IIIc                                    16.Grabiec Mateusz Ib
3.Pytlik Grzegorz IIe                                              17.Jabłonka Przemysław Ib
4.Czogała Mariusz IIIc                                           18.Stemplewski Michał Ib
5.Stolarczyk Adrian IIc                                          19.Niemczyk Piotr IIIb
6.Gałecki Szymon Ib                                              20.Weideman Dawid IId
7.Krzychala Szymon Ia                                          21.Piekarski Dominik IId
8.Stelmaszek Krzysztof IId                                    22.Mandera Łukasz IIb
9.Kempny Paweł IIId                                            23.Czynszak Mateusz IIb
10.Rokicki Tadeusz IIa                                          24.Piasecki Bartłomiej IIa
11.Gawliczek Kamil IIa
12.Nachlik Dominik IIc
13.Kisiel Błażej IIa
14.Dziuba Kamil IIIe
Opiekunowie: Alina Wiaderna, Bernadetta Koczy

GRATULACJE !!!

44 Rajd po Ziemi Gołężyców
altKolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym po „Ziemi Gołężyców”. Rajd odbył się w sobotę 27 września 2014 r., a ekipa w składzie: Świerczek Arkadiusz, Piekarski Dominik oraz opiekun Tomasz Dylich, dobrze radziła sobie zarówno na trasie rajdu jak i podczas konkurencji sportowych na mecie imprezy.

Wyniki egzaminów zawodowych 2014
Informujemy, że w roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klas trzecich osiągnęli wysokie wyniki egzaminów z przygotowania zawodowego.
W każdym zawodzie wynik egzaminu był wyższy od średniej osiągniętej w województwie śląskim. Szczegółu w zakładce wyniki egzaminów.

Ogłoszenie!!!
Uczniowie mają możliwość sprzedaży swoich podręczników kolegom z klas młodszych.
Podręczniki można przynosić opisane nazwiskiem i ceną do biblioteki szkolnej do 27 czerwca 2014r.
Kiermasz używanych książek będzie trwał do 26 września 2014r.

Zakończenie zajęć edukacyjnych klas III ZSZ
altW dniu 13 czerwca 2014 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia kształcenia uczniów klas III naszej szkoły. W roku szkolnym 2013 / 2014 ZSP im. Sejmu Śląskiego ukończyło 106 absolwentów w następujących zawodach  :
•    Mechanik monter maszyn i urządzeń – 27 uczniów
•    Elektryk  - 28 uczniów
•    Górnik eksploatacji podziemnej – 51 uczniów
altalt
Wyróżnieni absolwenci otrzymali okolicznościowe nagrody. W uroczystości wzięli udział także zaproszeni goście  -  Poseł na Sejm RP  Ryszard Zawadzki, Burmistrz Miasta Radlin  Barbara Magiera, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim Edyta Glenc, Dyrektor ds. Pracy KWK Marcel Leszek Bednorz, Dyrektor Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców Katarzyna Zollner – Solowska, Dyrektor PCKU w Wodzisławiu Śląskim Bożena Rączka, Ksiądz Proboszcz Zbigniew Folcik , przedstawiciele Rady Rodziców szkoły,policji, nauczyciele i przyjaciele szkoły. Gratulujemy absolwentom ukończenia szkoły i życzymy sukcesów zarówno  na egzaminie zawodowym jak i w dorosłym życiu.

Kultura bezpieczeństwa
alt9 maja odbyły się w naszej szkole organizowane przez nas wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Katowicach  w ramach projektu „Kultura bezpieczeństwa”, którego adresatami są nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Udział wzięli uczniowie ostatnich klas szkoły ponadgimnazjalnej im Sejmu Śląskiego  w Radlinie.
Celem prowadzonych przez PIP działań jest:
- edukacja młodzieży w dziedzinie zagrożeń zawodowych;
- kształtowanie pożądanych postaw w zakresie bezpiecznych zachowań;
- informowanie młodzieży o różnorodnych aspektach prawnej ochrony ich pracy.
Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła warsztaty na temat :
- Szanuj życie (o bezpiecznej pracy w budownictwie);
- Mniej dźwigaj;
- Prawo pracy dla podejmujących pierwszą pracę;
- Stres w pracy i życiu;
- Hałas.

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 29