ZSZ Radlin

Informacja dotycząca kwalifikacyjnych kursów zawodowych
Informujemy, że osoby które zapisały się na KKZ M.17, M.19 lub M. 20 w PCKU w Wodzisławiu Śląskim i znalazły się na listach rezerwowych będą realizowały kursy w ZSZ w Radlinie. Zajęcia praktyczne na tych kursach odbywać się będą w CKP w Wodzisławiu a teoretyczne w Radlinie. Dalsze informacje na stronie http://www.zsz-radlin.oswiata.org.pl i pod telefonem 324558304

Absolwenci, którzy złożyli deklarację uczestnictwa na Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy ( M.17; M.19; M.20) w PCKU w Wodzisławiu śląskim a chcą uczęszczać na jeden z tych kursów w Radlinie proszeni są o przeniesienie złożonych dokumentów ( zaświadczenie lekarskie, inne) do sekretariatu szkoły w Radlinie. Zajęcia praktyczne na tych kursach odbywać się będą w CKP w Wodzisławiu a teoretyczne w Radlinie.

Rozpoczęcie roku szkolnego
Uwaga uczniowie!

Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas I, II i III odbędzie się 1 września 2016r o godz. 9.00.

WYPRAWKA SZKOLNA 2016/2017
UWAGA RODZICE!!!
DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW WYPRAWKA SZKOLNA 2016/2017

W załącznikach umieszczona jest szczegółowa informacja dotyczącza dofinansowania zakupu podręczników - wyprawaka szkona 2016/2017

Informacja dla rodziców

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW
z dnia 5 lipca 2016 r.w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Zapraszamy na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe (KKZ)

• M.17  -montaż i obsługa maszyn i urządzeń
  • M.19 – użytkowanie obrabiarek skrawających
  • M.20 – Wykonanie i naprawa elementów maszyn.

W ramach KKZ można dodatkowo uzyskać uprawnienia spawacza MAG.

Warunkiem przystąpienia jest ukończone 18 lat.

Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym.

„Młody DESIGNER 2016”
10 czerwca 2016 r. zakończył się konkurs dla gimnazjalistów organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie. Konkurs o nazwie „młody DESIGNER 2016” skierowany był do pasjonatów motoryzacji, którzy już w niedługim czasie wybiorą szkołę, w której będą zdobywali podstawy wiedzy zawodowej.Okazję do wyrażenia swoich artystycznych odczuć oraz zamiłowania do techniki wykorzystało wielu młodych konstruktorów i artystów powiatu wodzisławskiego .
Zainteresowanie konkursem było ogromne. Napłynęło ponad 50 ciekawych prac wykonanych zgodnie z wytycznymi regulaminu. Jury konkursu postanowiło przyznać oprócz miejsc na „pudle” również wyróżnienia.
Konkurs wygrali gimnazjaliści z Gołkowic, którzy zajęli czołowe miejsca.

Organizatorem konkursu była Pani Agnieszka Bandura.
altaltaltalt

Akcja krwiodawstwa w naszej szkole !!!
Twoja krew może być szansą na nowe życie. Otwórz serce i oddaj krew 14 czerwca w naszej szkole. Zapraszamy uczniów pełnoletnich, członków rodzin i znajomych do zaangażowania się w tę szlachetną inicjatywę. Akcja będzie odbywać się w godzinach od 9 00 do 11 30.

Spotkanie z doradcą zawodowym.
altW dniu 17 maja odbyło się w ZSP w Radlinie spotkanie z doradcą zawodowym ze Szkolnego Ośrodka Karier.87 uczniów 3 klas  Zasadniczej Szkoły Zawodowej mogło dowiedzieć się, jak zaplanować dalszą drogę kształcenia,  jak odnaleźć się na rynku pracy po ukończeniu szkoły, jak opracować CV lub list motywacyjny, jakie formy wsparcia może uzyskać absolwent poszukujący pracy. Uczniowie zadawali także pytania związane z możliwością podjęcia pracy za granicą oraz, które firmy z naszego regionu zainteresowane są zatrudnianiem pracowników z kwalifikacjami jakie posiadają nasi absolwenci.  Kolejne spotkanie zaplanowano na 2 czerwca.

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 38