ZSP Radlin

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015.
alt26 czerwca 2015 roku pożegnaliśmy naszych absolwentów. W tym roku szkołę ukończyło 106 uczniów w trzech zawodach: mechanik - monter maszyn i urządzeń, elektryk i górnik eksploatacji podziemnej. Uroczysta akademia odbyła się z udziałem wszystkich absolwentów, nauczycieli i zaproszonych gości. Zostały wręczone wyróżnienia i nagrody a uczniowie poszczególnych klas przygotowali wspomnieniowe prezentacje. Po akademii odbyły się spotkania w klasach.  Życzymy wszystkim dużo szczęścia w dorosłym życiu.
altalt

Wcześniej młodzież miała możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w miejscowym kościele z okazji zakończenia roku szkolnego a uczniowie młodszych klas odebrali świadectwa promocyjne do następnej klasy. Udanych wakacji !!!

Wymiana polsko-niemiecka
altW dniach oaltd 6 do 13 czerwca br.  gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Genthin  w ramach wymiany polsko-niemieckiej. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ przypada na niego dziesięciolecie współpracy ze szkołą w Niemczech. W wymianie brało udział 15 uczniów z Niemiec i 21 uczniów z Polski z ZSP im. Sejmu Śl. w Radlinie oraz Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza w Radlinie. W pierwszym dniu, po lekkim opóźnieniu, przyjechali niemieccy uczniowie, którzy zostali powitani przez dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów ZSP w Radlinie. Młodzież zwiedziła budynek szkoły, następnie wyruszyła w dalszą podróż do Wieliczki, gdzie powitało ich piękne słońce, które towarzyszyło już do ostatnich dni pobytu.
Dzięki wymianie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w bogato zaplanowanym programie, gdyż celem wyjazdu, oprócz integracji, było również poznanie historii Polski poprzez zwiedzanie Krakowa. Młodzież podziwiała Zamek Królewski na Wawelu, Kościół Mariacki, Rynek, Sukiennice, Ratusz, Barbakan, Bramę Floriańską, muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, Podziemia Rynku, Synagogę i cmentarz żydowski na Kazimierzu. Uczniowie udali się również do Muzeum  Auschwitz - Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Młodzież brała udział w zajęciach warsztatowych (nauka tańców żydowskich) oraz sportowych (bilard, kręgle, minigolf). Dzięki różnorodnym zajęciom uczniowie mogli się lepiej poznać, przełamać bariery, obalić stereotypy oraz nawiązać nowe kontakty i przyjaźnie.
Wyjazd został dofinansowany przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży, uzyskał także wsparcie Miasta Radlin.
Za rok planowane jest spotkanie młodzieży w Dreźnie.

Krwiodawstwo
Dziękujemy za udział w Akcji Krwiodawstwa - 51 osób oddało krew, a 56 chciało. Mamy 22,3 litry krwi!!!!

Targi Edukacyjne 2015
alt28 kwietnia 2015r. w I LO Wodzisławiu Śląskim odbyły się Targi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego. Nasza szkoła zaprezentowała ofertę kształcenia na nowy rok szkolny wraz z firmami współpracującymi: Tenneco z Rybnika, ZM BERGER, MICHAEL, TECH - POL z Rydułtów, FHU Betoniarstwo - Kamieniarstwo Kowalski, POL - EKO - APARATURA przy wsparciu Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców z Wodzisławia Śląskiego.
altaltaltalt

Dzień otwarty
29 kwietnia 2015r nasza szkoła zorganizowała dzień otwaty dla uczniów gimnazjum.
Odwiedziło nas 180 gimnazjalistów ze Skrzyszowa, Wodzisławia Śl. Radlina, Lubomi, Marklowic i Pszowa.

Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły opartą na kształceniu dualnym.
Wizyta w naszej szkole była okazją do spotkania się bezpośrdnio z pracodawcami którzy prowadzą kształcenie praktyczne uczniów.

Zwiedzający naszą szkołę uczestniczyli także w pokazie pojazdów RC oraz dronów firmy RC Stery Rybnik oraz pokazie bezzałogowych systemów fotolotniczych firmy EUROSYSTEM S.A.

Nie zabrakło także wrażeń sportowych. Na sali gimnastycznej odbył się turniej w tenisie stołowym o Puchar Dyrektora Szkoły. Udział w turnieju wzięli gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.  Bezapelacyjnie zwyciężli gimnazjaliści z Pszowa zajmując pierwsze trzy miejsca oraz wygrywając klasyfikację drużynową. GRATULACJE!!! Opiekunem zwycięskiej drużyny był pan Jacek Kluczyński.

Dziękujemy firmom: Tenneco Rybnik, Michael Rydułtowy, Pol-Eko- Aparatura Sp.J.,Zakładom Mięsnym BERGER Rydułtowy, TECH–POL z Rydułtów, F.H.U. Betoniarstwo- Kamieniarstwo Kowalski oraz Cechowi Rzemiosł i innych Przedsiębiorców z Wodzisławia Śląskiego za udział w dniach otwartych szkoły oraz za wspólny udział i wsparcie szkoły w Targach Edukacyjnych które odbyły się 28 kwietania 2015r w I LO w Wodzisławiu Śl.

Gimnazjum im. Bismarcka w Genthin
altW dniach 23 – 25 kwietnia br. gościliśmy w zaprzyjaźnionym Gimnazjum im. Bismarcka w Genthin. Wspólnie świętowaliśmy 10-lecie naszej współpracy. W spotkaniu wzięli udział koordynatorzy, dyrekcja obu szkół oraz Burmistrz miasta Genthin.  W czerwcu br. odbędzie się w Krakowie spotkanie młodzieży.

Prelekcja
Dnia 23 kwietnia odwiedził uczniów naszej szkoły pracownik policji. Spotkanie zorganizowała pani pedagog mgr Zuzanna Granieczny. Tematem spotkania  uczniów z klasami IIA i IIC były konsekwencje posiadania i zażywania środków psychoaktywnych oraz uzależniających. Policjant rozmawiał z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich oraz szkodliwości narkotyków. Na koniec spotkania został wyświetlony film przedstawiający świadectwa osób mających kontakt z tzw.” dopalaczami”.
Prelekcja była doskonałą okazją, aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem.

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 33