ZSP Radlin

Zebranie
Zapraszamy rodziców ( prawnych opiekunów) na zebranie w dniu 27 maja tj.środa, które odbędzie się o godzinie 17 00

Krwiodawstwo
Dziękujemy za udział w Akcji Krwiodawstwa - 51 osób oddało krew, a 56 chciało. Mamy 22,3 litry krwi!!!!
altalt

Targi Edukacyjne 2015
alt28 kwietnia 2015r. w I LO Wodzisławiu Śląskim odbyły się Targi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego. Nasza szkoła zaprezentowała ofertę kształcenia na nowy rok szkolny wraz z firmami współpracującymi: Tenneco z Rybnika, ZM BERGER, MICHAEL, TECH - POL z Rydułtów, FHU Betoniarstwo - Kamieniarstwo Kowalski, POL - EKO - APARATURA przy wsparciu Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców z Wodzisławia Śląskiego.
altaltaltalt

Dzień otwarty
29 kwietnia 2015r nasza szkoła zorganizowała dzień otwaty dla uczniów gimnazjum.
Odwiedziło nas 180 gimnazjalistów ze Skrzyszowa, Wodzisławia Śl. Radlina, Lubomi, Marklowic i Pszowa.

Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły opartą na kształceniu dualnym.
Wizyta w naszej szkole była okazją do spotkania się bezpośrdnio z pracodawcami którzy prowadzą kształcenie praktyczne uczniów.

Zwiedzający naszą szkołę uczestniczyli także w pokazie pojazdów RC oraz dronów firmy RC Stery Rybnik oraz pokazie bezzałogowych systemów fotolotniczych firmy EUROSYSTEM S.A.

Nie zabrakło także wrażeń sportowych. Na sali gimnastycznej odbył się turniej w tenisie stołowym o Puchar Dyrektora Szkoły. Udział w turnieju wzięli gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.  Bezapelacyjnie zwyciężli gimnazjaliści z Pszowa zajmując pierwsze trzy miejsca oraz wygrywając klasyfikację drużynową. GRATULACJE!!! Opiekunem zwycięskiej drużyny był pan Jacek Kluczyński.

Dziękujemy firmom: Tenneco Rybnik, Michael Rydułtowy, Pol-Eko- Aparatura Sp.J.,Zakładom Mięsnym BERGER Rydułtowy, TECH–POL z Rydułtów, F.H.U. Betoniarstwo- Kamieniarstwo Kowalski oraz Cechowi Rzemiosł i innych Przedsiębiorców z Wodzisławia Śląskiego za udział w dniach otwartych szkoły oraz za wspólny udział i wsparcie szkoły w Targach Edukacyjnych które odbyły się 28 kwietania 2015r w I LO w Wodzisławiu Śl.

Gimnazjum im. Bismarcka w Genthin
altW dniach 23 – 25 kwietnia br. gościliśmy w zaprzyjaźnionym Gimnazjum im. Bismarcka w Genthin. Wspólnie świętowaliśmy 10-lecie naszej współpracy. W spotkaniu wzięli udział koordynatorzy, dyrekcja obu szkół oraz Burmistrz miasta Genthin.  W czerwcu br. odbędzie się w Krakowie spotkanie młodzieży.

Prelekcja
Dnia 23 kwietnia odwiedził uczniów naszej szkoły pracownik policji. Spotkanie zorganizowała pani pedagog mgr Zuzanna Granieczny. Tematem spotkania  uczniów z klasami IIA i IIC były konsekwencje posiadania i zażywania środków psychoaktywnych oraz uzależniających. Policjant rozmawiał z uczniami o odpowiedzialności karnej nieletnich oraz szkodliwości narkotyków. Na koniec spotkania został wyświetlony film przedstawiający świadectwa osób mających kontakt z tzw.” dopalaczami”.
Prelekcja była doskonałą okazją, aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem.

Uczenie się przez całe życie - Comenius
altPiąte, ostatnie już spotkanie robocze projektu "Uczenie się przez całe życie- Comenius", realizowanego w ZSP im. Sejmu Śl. odbyło się w Bułgarii.  W dniach 13- 17 kwietnia b.r. grupa partnerów gościła w  zespole szkół im. Cyryla i Metodego w miejscowości Nova Mahala. Przypomnijmy, że grupę stanowią szkoły z Neapolu, tureckiej miejscowości Konya, portugalskiego Barreiro, Novej Mahali oraz oczywiście Radlina.

altPodczas spotkań roboczych uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali przede wszystkim efekty swojej współpracy. Odbyła się więc prezentacja obrazów karykaturujących nieodpowiedzialne zachowania turystów,  słowniczka poświęconego zagadnieniom związanym z turystyką odpowiedzialną, książki przygodowej, a grupy partnerów z Portugalii i Turcji zaprezentowały piosenkę o wspomnianej tematyce.Podczas wizyty goście poznali również realia pracy w szkole bułgarskiej i mieli okazję do porównania ich ze szkolnictwem w swoich krajach.

altGospodarze ze szkoły bułgarskiej przygotowali także bogaty program wycieczek w teren, który obejmował min. wyjazdy w góry Rodopy, oraz do miast takich jak Plovdiv, Bansko, czy Smolyan. Na każdym kroku goście spotykali się z bardzo serdecznym przyjęciem, a uczniowie niezwykle miło wspominają pobyt w rodzinach goszczących.

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 33