ZSP Radlin

44 Rajd po Ziemi Gołężyców
altKolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym po „Ziemi Gołężyców”. Rajd odbył się w sobotę 27 września 2014 r., a ekipa w składzie: Świerczek Arkadiusz, Piekarski Dominik oraz opiekun Tomasz Dylich, dobrze radziła sobie zarówno na trasie rajdu jak i podczas konkurencji sportowych na mecie imprezy.

Wyniki egzaminów zawodowych 2014
Informujemy, że w roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klas trzecich osiągnęli wysokie wyniki egzaminów z przygotowania zawodowego.
W każdym zawodzie wynik egzaminu był wyższy od średniej osiągniętej w województwie śląskim. Szczegółu w zakładce wyniki egzaminów.

Ogłoszenie!!!
Uczniowie mają możliwość sprzedaży swoich podręczników kolegom z klas młodszych.
Podręczniki można przynosić opisane nazwiskiem i ceną do biblioteki szkolnej do 27 czerwca 2014r.
Kiermasz używanych książek będzie trwał do 26 września 2014r.

Zakończenie zajęć edukacyjnych klas III ZSZ
altW dniu 13 czerwca 2014 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia kształcenia uczniów klas III naszej szkoły. W roku szkolnym 2013 / 2014 ZSP im. Sejmu Śląskiego ukończyło 106 absolwentów w następujących zawodach  :
•    Mechanik monter maszyn i urządzeń – 27 uczniów
•    Elektryk  - 28 uczniów
•    Górnik eksploatacji podziemnej – 51 uczniów
altalt
Wyróżnieni absolwenci otrzymali okolicznościowe nagrody. W uroczystości wzięli udział także zaproszeni goście  -  Poseł na Sejm RP  Ryszard Zawadzki, Burmistrz Miasta Radlin  Barbara Magiera, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim Edyta Glenc, Dyrektor ds. Pracy KWK Marcel Leszek Bednorz, Dyrektor Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców Katarzyna Zollner – Solowska, Dyrektor PCKU w Wodzisławiu Śląskim Bożena Rączka, Ksiądz Proboszcz Zbigniew Folcik , przedstawiciele Rady Rodziców szkoły,policji, nauczyciele i przyjaciele szkoły. Gratulujemy absolwentom ukończenia szkoły i życzymy sukcesów zarówno  na egzaminie zawodowym jak i w dorosłym życiu.

Kultura bezpieczeństwa
alt9 maja odbyły się w naszej szkole organizowane przez nas wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Katowicach  w ramach projektu „Kultura bezpieczeństwa”, którego adresatami są nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Udział wzięli uczniowie ostatnich klas szkoły ponadgimnazjalnej im Sejmu Śląskiego  w Radlinie.
Celem prowadzonych przez PIP działań jest:
- edukacja młodzieży w dziedzinie zagrożeń zawodowych;
- kształtowanie pożądanych postaw w zakresie bezpiecznych zachowań;
- informowanie młodzieży o różnorodnych aspektach prawnej ochrony ich pracy.
Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła warsztaty na temat :
- Szanuj życie (o bezpiecznej pracy w budownictwie);
- Mniej dźwigaj;
- Prawo pracy dla podejmujących pierwszą pracę;
- Stres w pracy i życiu;
- Hałas.

Światowy dzień bez papierosa
alt30 maja nasz szkoła włączyła się w obchody Światowego dnia bez papierosa.
Tegoroczne hasło obchodów  to „Podnoszenie podatków od tytoniu”
Ostatecznym celem Światowego Dnia Bez Tytoniu jest przyczynienie się do ochrony obecnych i przyszłych pokoleń, przed niszczącymi skutkami zdrowotnymi spowodowanymi paleniem tytoniu, ale też konsekwencjami społecznymi, środowiskowymi i ekonomicznymi używania tytoniu i narażenia na dym tytoniowy.
altW ramach tego dnia w szkole:
można było: zbadać sobie pojemność płuc- badania spirometryczne
można było: zrobić test uzależnienia- Test uzależnienia od nikotyny wg Fagerströma
można było: zapoznać się ze skutkami palenia - wystawa posterowa, prezentacja multimedialna.

Przeprowadzono wśród uczniów ankietę dotyczącą palenia papierosów- wyniki przedstawiono na sesji posterowej.

Najlepsi w Bowlingu!
altDrużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie zajęła I miejsce w XI Międzynarodowym Turnieju w Bowlingu!
Drużyna w składzie: Stelmaszek Krzysztof (Id), Butrykowski Tomasz (II c) oraz Tomasz Dylich (nauczyciel) wywalczyła w zawodach pod patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego
I miejsce! Turniej odbywał się na kręgielni w Rybniku.
Serdecznie gratulujemy!

Tomasz Dylich

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 28