ZSP Radlin

ZSP Radlin
Wielkanoc 2014

Płatne staże zawodowe
Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Gliwicach wraz z Cechem Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim realizuje projekt "Czas na sukces zawodowy - realizacja staży dla uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe w powiecie wodzisławskim we współracy z pracodawcami".
Regulim projektu dostępny poniżej wraz z formularzem zgłoszeniowym.
REGULAMIN
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Zgłoszenie przyjmowane będą od 5 maja 2014r w sekretariacie nr 2 u pani Beaty Wojtas.
Liczba miejsc jest ograniczona. Kwalifikacja do projektu odbędzie się zgodnie z zapisami w regulaminie.

II Turniej Tenisa Stołowego Szkół Górniczych
alt25 marca 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie odbyły się zawody tenisa stołowego Szkół Górniczych.
Tegoroczna impreza zgromadziła szerokie grono uczestników  i o główną nagrodę walczyło aż 9 szkół.
Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju,
Zasadnicza Szkoła Zawodowa Izby Rzemieślniczej w Rybniku.
Wysoki poziom zawodów świadczy o tym, jak popularnym sportem jest tenis stołowy wśród górniczej młodzieży.
W finale wystąpili: Paweł  Pielorz oraz Marek Wandraj, obaj reprezentowali Zespół Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Rybniku.
Marek Wandraj  zwyciężył i tak jak w ubiegłym roku, zajął pierwsze miejsce. Zespół z Rybnika, w składzie którego wystąpił także Remigiusz Gwoźdź, obronił tytuł najlepszej drużyny.
Drugie miejsce w rozgrywkach zajęła reprezentacja Zespółu Szkół Zawodowych nr 2
w Knurowie, w składzie: Szymon Wosnitzka, Patryk Plaskaty, Marcin Kowalski.
Na trzeciej pozycji uplasowali się uczniowie Zespółu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim, którzy wystąpili w składzie: Kamil Weisman, Marcin Machaczek,

KWK „Marcel”.
Dziękujemy wszystkim za udział oraz dostarczenie sportowych emocji i już dziś zapraszamy na kolejną edycję.

Wizyta robocza w ramach projektu Comenius
altW dniach 17- 21 marca 2014 grupa młodzieży wraz z opiekunami z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu roboczym w Portugalskiej miejscowości Barreiro, nieopodal Lizbony. Podczas spotkania odbyły się prezentacje produktów końcowych- „Przewodnika odpowiedzialnego turysty”, prezentacji multimedialnych dotyczących naszej szkoły oraz materiałów stworzonych na stronę internetową projektu.

altSpotkanie było również okazją do poznania życia szkoły. Uczniowie i nauczyciele wizytowali lekcje i poznawali zaplecze pracy nauczyciela i system edukacji w Portugalii.

altWizyta była również szansą poznania stolicy Portugalii oraz jej zabytków tj. dzielnica Alfama, wieża w Belém, klasztor Hieronimitów. Ciepłe przyjęcie przez szkołę goszczącą oraz przyjazna atmosfera panująca w grupie roboczej sprawiły, że wizytę należy uznać za bardzo udaną.

VIII Edycja zawodów powiatowych w łyżwiarstwie
altW dniu 07.03.2014r. uczniowie naszej szkoły rywalizowali w VIII Edycji zawodów powiatowych w łyżwiarstwie organizowanych jak co roku na Pszowskim lodowisku. W rywalizacji chłopców spośród siedmiu szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła zajęła III miejsce przegrywając z mistrzami powiatu jedynie o 0,76s. a II miejsce o jedyne 0,11s.

Opiekun: Lyko Jarosław

Finał XIII Edycji Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego i Burmistrza Miasta Radlin

W dniu 06.03.2014r. na hali sportowej MOSiR w Radlinie jak co roku przy licznie zgromadzonej publiczności został rozegrany finał XIII Edycji Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego i Burmistrza Miasta Radlin.

Wcześniejsze eliminacje przeprowadzone w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie wyłoniły cztery finałowe zespoły tj.:

Zespół Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim,

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Rydułtowach

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie.

Nagrody dla uczniów zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, Urząd Miasta w Radlinie, Radę Rodziców ZSP w Radlinie.

Tegorocznym zwycięzcą Turnieju został  ZSZ w Wodzisławiu Śląskim, który w meczu finałowym pokonał    gospodarzy turnieju ZSP im. Sejmu Śląskiego w Radlinie.

Read more...

Wycieczka do kopalni zabytkowej „Guido”.
altaltJednym z założeń projektu Comenius w naszej szkole jest poznanie zabytków techniki regionu. W tym celu została zorganizowana wycieczka uczniów wraz z opiekunami do zabytkowej kopalni „Guido” w Zabrzu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą górnika na przełomie XIX i XX wieku. Kopalnia „Guido” uchodzi za jeden z najciekawszych punktów na mapie turystycznej Śląska. Jest to najniżej położona trasa turystyczna jeśli chodzi o zabytkowe kopalnie węgla kamiennego w Europie.