ZSP Radlin

Finał Powiatowy w Piłce Siatkowej
W dniu 10.02.2016r. – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego  w Radlinie był gospodarzem Finału Powiatowego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.
Do  finału awansowały następujące szkoły:
Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach,
Zespół Szkół Technicznych w  Wodzisławiu Śl.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w  Wodzisławiu Śl.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie.
Mistrzem Powiatu została szkoła LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach, która awansowała do finału rejonowego, pokonując w finale ZST z Wodzisławia Śląskiego.
III miejsce przypadło gospodarzowi rozgrywek ZSP w Radlinie, który pokonał reprezentację ZSP  z Wodzisławia Śląskiego.
Reprezentacja ZSP w Radlinie w składzie:
Bejnarowicz Maciej – III B
Stolarczyk Adrian – III C
Dudyk Robert – III E
Roczkowski Adrian – III E
Durczok Jarosław – III D
Weideman Dawid – III D
Górny Damian – I A
Szeliga Łukasz – II A
Maciejewski Mateusz – III D
oraz kontuzjowani Dawid Glapiak - III B i Gilner Daniel z klasy III D.
altaltaltalt

Wszystkim uczestnikom rozgrywek gratulują organizatorzy finału:
Jarosław Lyko, Alina Wiaderna i Bernadetta Koczy.

Piłka siatkowa chłopców
Dnia 05.02.2016r. – uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach grupowych w piłce siatkowej chłopców  rozgrywanych  w ZSE w Wodzisławiu Śląskim, gdzie zajęli II miejsce w grupie dające awans do finału powiatowego, którego gospodarzami będzie nasza szkoła.
Reprezentacja ZSP Radlin w składzie:

1. Roczkowski Adrian – III E
2. Dudyk Robert – III E
3. Stolarczyk Adrian – III C
4. Weideman Dawid – III D
5. Bejnarowicz Maciej – III B
6. Durczok Jarosław – III D
7. Gilner Daniel – III  D
8. Mielczarek Daniel – III C
9. Szeliga Łukasz – II A
10. Maciejewski Mateusz – III D
altalt

Opiekun: Jarosław Lyko

Turniej w badmintonie chłopców o Puchar Dyrektora ZSP w Radlinie
02.02.2016r. w naszej szkole rozegrany został finał wewnątrzszkolnego turnieju w badmintonie chłopców o Puchar Dyrektora ZSP w Radlinie i tytuł Mistrza Szkoły na rok 2015/2016.
Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został uczeń klasy III E   -   Roczkowski Adrian

Wyniki pozostałych uczniów:
2. Świerczek Arkadiusz – III D
3. Waideman Dawid – III D
4. Reclik Przemysław – III C
5. Bizoń Paweł – I A
6. Stolarczyk Adrian – III C
7. Adamczyk Krzysztof – II A
8. Frydrych Patryk – III E
9. Fojcik Kacper – I A
10. Gawliczek Kamil – III B
11. Dudyk Robert – III E
12. Stelmaszek Krzysztof – III D
13. Szeliga Łukasz – II A
14. Wiertel Patryk – I A
15. Czyszczon Mateusz – III B
16. Glapiak Dawid – III B (któremu kontuzja odebrała możliwość uczestnictwa w turnieju).

altaltaltaltalt

Wszystkim uczestnikom, którzy odpadli na wcześniejszym etapie eliminacji oraz finalistom turnieju gratulujemy i dziękujemy za udział.
Turniej zorganizowali: Alina Wiaderna, Jarosław Lyko, Bernadetta Koczy.

Uganda
W dniu 3 lutego 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie miało miejsce niezwykłe wydarzenie . Liczna grupa uczniów naszej szkoły oraz młodzież gimnazjum nr 1 w Radlinie odbyła egzotyczną podróż po Afryce Centralnej wraz z Panią podróżnik Zuzanną Fojcik, która  w sposób bardzo interesujący  i z niezwykłą pasją opowiedziała nam o podróży do Ugandy. Prelekcji towarzyszyły liczne afrykańskie pamiątki, takie jak biżuteria ręcznie robiona, nakrycia głowy, naczynia, drewniane figurki, które młodzież mogła dotknąć, przymierzyć – w sposób niemalże namacalny przeżyć i odkryć bogactwo tego niezwykłego kraju, gdzie rzadko kto dociera.alt

Dopalacze - wypalacze
W dniu 27 stycznia przeszło 70 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną pt. Dopalacze - wypalacze, którą przeprowadzili pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim. Uczniowie mieli także możliwość skorzystania z alkogogli i narkogogli. Prelekcja wpisuje się w cykl działań szkoły w zakresie profilaktyki środków odurzających

Rocznica wyzwolenia obozu w Auschwitz
71 rocznica wyzwolenia obozu w Auschwitz została upamiętniona w naszej szkole poprzez rozbudowaną audycję zaprezentowaną przez uczniów oraz wystawę zdjęć, która przypomina tragiczne wydarzenia Holocaustu. Uczniowie podkreślili, że historia ludobójstwa, którego dopuszczono się w czasie II Wojny Światowej nie należy do przeszłości. To historia żywa, która dotyczy wszystkich ludzi, niezależnie od kultury czy religii.

Mierzymy wysoko
altUczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 24 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pt „Mierzymy wysoko”. 8 uczniów przyłączyło się do sztabu w Radlinie. Dziękujemy: Mateuszowi, Danielowi i Łukaszowi  z 2a, z Jarkowi i Mateuszowi z 3d, Markowi z 3b, oraz Łukaszowi i Robertowi z 3a. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 35